Kontakta oss

Arken Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, en Bld, nr 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post:Shawn@arkoptics.com
E-post:Ava@arkoptics.com


18ch CWDM med Monitor Mux Demux

18ch CWDM med Monitor Mux Demux

Arkoptics tillverkar 18-kanals CWDM-multiplexer med Monitor, täcker hela spektrumet av ITU-våglängd från 1270nm till 1610nm, med 1% monitorport för enkel felsökning utan att påverka det aktuella fibernätet. Genom att använda ett pålitligt 8S0 filter (dvs 8 hoppa 0 filter) för att uppnå ultra låg dämpning ...

Arkoptics tillverkar 18-kanals CWDM-multiplexer med Monitor, täcker hela spektrumet av ITU-våglängd från 1270nm till 1610nm, med 1% monitorport för enkel felsökning utan att påverka det aktuella fibernätet. Genom att använda ett pålitligt 8S0-filter (dvs. 8 hoppa 0-filter) för att uppnå extremt låg dämpningsförlust 3,5 dB Max / 2,8 Typisk kan en sådan perfekt optisk prestanda stödja data för din fibernät upp till 180 Gbps. Avhängigt på de aktiva fiberoptiska sändarna (10G SFP, SFP +) du använder, kan den överföra upp till 80KM / 10G och 150KM / 1G.

I vår 18-timmars CWDM med 1% monitor multiplexer är vanlig IL på monitorporten mindre än 23dB. Denna 1% monitorport kan fungera som nätverksövervakning eller nätverksövervakning. Under tiden använder vi ett 8S0-filter (kort för 8 hoppa över 0-filter) för att sänka dämpningsförlusten i varje CWDM-våglängdsport. Jämför med standard 18CH CWDM-multiplexorer vid minskning av 5,0 dB dämpning, vår 18CH CWDM Mux Demux med bildskärm kan nå en extremt låg dämpningsförlust med 3,5 dB Max / 2,8 Typical.This är en utmärkt optisk prestanda i WDM-nätverksöverföring med hög hastighet.

18ch CWDM med bildskärm Mux och Demux byggs i ett 1U 19 "rackmonterat chassi, heltäckande ITU våglängd från 1270nm till 1610nm, med 20nm steg, behöver du inte byta ut eller hyra ytterligare fibrer för nuvarande WDM-nätverk. Vår 1U 19" Chassit kommer att ha tydliga kanalportar och Tx Rx-indikationer för enkel patching i datacenter. Kundlogotypen kan också skrivas ut på frontpanelpanelen. Under tiden har vi monteringsfäste på chassit som kan flexibla för att expandera eller minska monteringsdjupet i datacenterskåp.

Funktioner

• Fullständig ITU-våglängd från 1270nm till 1610nm
• 18ch CWDM med monitor, 1%, 2%, 3,%, 5% split ratio monitor tillgänglig
• 18ch CWDM Mux och Demux i 1U 19 "chassi
• Ultra låg dämpningsförlust 3,5 dB Max / 2,8 Typisk
• Pålitligt 8S0 filter för att hålla den stabila ultralåga dämpningsförlusten
• Levereras med 900um, 2.0mm eller 3.0mm fläckar
• Kan avslutas med LC, SC, FC, ST och andra typer av optiska kontakter
• 1U 19 "chassi har Tx Rx-utskrifter för enkel patching
• Monteringsfästen för enkel installation
• Anpassad logotyputskrift på frontpanelpanelen

Teknisk specifikation

Artikel

Enhet

parametrar

Våglängdsintervall

nm

1260 ~ 1620

Kanalcentra (ITU eller ITU + 1)

nm

1270/1290 ... 1610 eller 1271/1291 ... 1611

kanaler

CH

18CH CWDM med monitor 1270nm till 1610nm

passband

nm

≥ +/- 6,5

Passband rippel

dB

≤0.5

Kanalinsättningsförlust (Max)

dB

3,5

Kanalsättningsförlust (Typisk)

dB

2,8

Valfri skärminsättning för övervakningsport

dB

≤23

Isolering (intilliggande kanal)

dB

≥30

Isolering (icke-angränsande kanal)

dB

≥45

Polarisationsberoende förlust

dB

≤0.2

Polarisationsläge dispersion

ps

≤0.2

Riktning

dB

≥50

Returförlust

dB

≥45

Optisk effekthantering

mW

≤500

Drifttemperaturens omfång

° C

-5 till 70 ° C

Förvaringstemperatur

° C

-40 till +85 ° C

Fiber typ

SMF-28e

Connector Type

LC, SC, FC, ST, E2000 ......

Förpackningsdimensioner (L x B x H)

mm

ABS: 120 x 80 x 18; 1U 19 'Chassi

Hot Tags: 18ch CWDM med monitor mux demux, Kina, leverantörer, tillverkare, köp, billigt
Förfrågning