Kontakta oss

Arken Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, en Bld, nr 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post:Shawn@arkoptics.com
E-post:Ava@arkoptics.com


8ch CWDM med 1310 Multiplexer

8ch CWDM med 1310 Multiplexer

Arkoptics 8 Channel CWDM Multiplexer med 1310 wideband använder ett 1310nm bredbandsfilter som kan överföra 1260nm-1360nm men reflektera 1460nm-1620nm. Det kan förstora fiberkanalkapaciteten på befintliga fibernät utan att behöva installera eller hyra ytterligare fibrer. Jämfört ...

Arkoptics 8 Channel CWDM Multiplexer med 1310 wideband använder ett 1310nm bredbandsfilter som kan överföra 1260nm-1360nm men reflektera 1460nm-1620nm. Det kan förstora fiberkanalkapaciteten på befintliga fibernät utan att behöva installera eller hyra ytterligare fibrer. Jämfört med standard 8CH CWDM Multiplexer är det en kostnadseffektiv lösning för att förstora nuvarande fiberkapacitet genom att ansluta 1310Wide-porten till linjeporten till en annan CWDM MUX / DEMUX i framtida nätverksapplikation.

Vår 1U 19 "Chassi kommer att ha tydliga kanalportsutskrifter och Tx Rx-indikeringar för enkel patching i datacenter. Kundlogotypen kan också skrivas ut på den främre patchpanelen också. Under tiden har vi monteringsfäste på chassit som kan flexibla för att expandera eller minska monteringsdjupet i datacenterskåp.

Funktioner

• 1470nm-1610nm med 1310nm bredband
• Med 1310nm bredband för nätverksexpansion (Tx1260-1360nm, Rx1460-1620nm)
• Levereras med 900um, 2.0mm eller 3.0mm fläckar
• Kan avslutas med LC, SC, FC, ST och andra typer av optiska kontakter
• 1U 19 "chassi har Tx Rx-utskrifter för enkel patching
• Monteringsfästen för enkel installation
• Anpassad logotyputskrift på frontpanelpanelen

Teknisk specifikation

Artikel

Enhet

parametrar

Våglängdsintervall

nm

1260 ~ 1620

Kanalcentra (ITU eller ITU + 1)

nm

1270/1290 ... 1610 eller 1271/1291 ... 1611

kanaler

CH

8CH CWDM med 1310 bredband

passband

nm

≥ +/- 6,5

Passband rippel

dB

≤0.5

Kanalinsättningsförlust

dB

2,8

1310Vid portinmatningsförlust

dB

2,6

Isolering (intilliggande kanal)

dB

≥30

Isolering (icke-angränsande kanal)

dB

≥45

Polarisationsberoende förlust

dB

≤0.2

Polarisationsläge dispersion

ps

≤0.2

Riktning

dB

≥50

Returförlust

dB

≥45

Optisk effekthantering

mW

≤500

Drifttemperaturens omfång

° C

-5 till 70 ° C

Förvaringstemperatur

° C

-40 till +85 ° C

Fiber typ


SMF-28e

Connector Type


LC, SC, FC, ST, E2000 ......

Förpackningsdimensioner (L x B x H)

mm

ABS: 100 x 80 x 10; 1U 19 'Chassi

Hot Tags: 8ch CWDM med 1310 multiplexer, Kina, leverantörer, tillverkare, köp, billigt
Förfrågning