Kontakta oss

Ark Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, A Bld, # 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post: shawn@arkoptics.com
E-post: ava@arkoptics.com


Fiber Optic Attenuator

  • LC UPC Attenuator

    LC UPC Attenuator

    Fiberoptisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätlänk. Arkoptics tillverkar alla typer av fixa optiska dämpare, med dämpning varierande från 0dB till 30dB i 1dB inkrementer. Dessa fixa dämpare är plug-in typ, vi...Mer
  • SC APC Fiber Optic Attenuator

    SC APC Fiber Optic Attenuator

    Optisk fiber dämpare hane till kvinnlig typ är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade fiberdämparen möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilket fungerar genom att felriktas...Mer
  • FC APC Male till Female Attenuator

    FC APC Male till Female Attenuator

    Plug-in-typ FC APC-hane till kvinnlig dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade fiberdämparen möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilket fungerar genom felriktning...Mer
  • ST UPC Single Mode Attenuator

    ST UPC Single Mode Attenuator

    Optisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften hos en fibernätlänk. Denna metalljondopade fiberdämpare möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom felriktning snarare än att absorbera...Mer
  • FC UPC Optisk Fiber Attenuator

    FC UPC Optisk Fiber Attenuator

    Fixed buildout-dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade fiberdämparen möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilket fungerar genom att felriktas i stället för att...Mer
  • SC UPC Attenuator

    SC UPC Attenuator

    Optisk fixerad dämpare är en passiv enhet som används för att reducera signalkraften i en fibernätlänk. Den här metalljondopade dämpningsmetoden möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom felriktning snarare än att absorbera...Mer
  • LC APC Fiber Optic Attenuator

    LC APC Fiber Optic Attenuator

    Optisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften hos en fibernätlänk. Arkoptics tillverkar alla typer av fiberoptiska dämpare, tillgängliga olika typer av anslutningar, inklusive SC, LC, FC, ST och MU, med dämpningsgradering från...Mer
  • MU UPC Fiber Optic Attenuator

    MU UPC Fiber Optic Attenuator

    Fiberoptisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätlänk. Denna metalljondopade fiberdämpare möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom felriktning snarare än att...Mer
  • Multimode Attenuator

    Multimode Attenuator

    Fiberoptiska fixerade dämpare kan minska amplituden för en ljussignal utan att väsentligt förändra själva vågformen. Dessa dopade dämpare av fiber typ är idealiska för Dense Wave Division Multiplexing (DWDM) och Erbium Doped Fiberförstärkare (EDFA) där...Mer
  • FC Male till LC Female Hybrid Attenuator

    FC Male till LC Female Hybrid Attenuator

    Optisk fiberdämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade dämpningsmetoden möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom att felriktas i stället för att...Mer
  • FC Male till SC Female Hybrid Attenuator

    FC Male till SC Female Hybrid Attenuator

    Optisk fiberdämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade dämpningsmetoden möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom att felriktas i stället för att...Mer
  • LC Male till FC Female Hybrid Attenuator

    LC Male till FC Female Hybrid Attenuator

    Optisk fiberdämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade dämpningsmetoden möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom att felriktas i stället för att...Mer
Hem Föregående sida 12 Nästa sida Sista sidan 1/2
Vi är kända som en av de ledande fiberoptiska dämpare tillverkare och leverantörer i Kina för våra kvalitetsprodukter och bra service. Var snäll och köp kvalitets fiberoptisk dämpare till billigt pris från vår fabrik.