Kontakta oss

Ark Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, A Bld, # 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post: shawn@arkoptics.com
E-post: ava@arkoptics.com


Optisk fiberdämpare

  • LC UPC Attenuator

    LC UPC Attenuator

    Fiberoptisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätlänk. Arkoptics tillverkar alla typer av fixa optiska dämpare, med dämpning varierande från 0dB till 30dB i 1dB inkrementer. Dessa fixa dämpare är plug-in typ, vi...Mer
  • SC APC Fiber Optic Attenuator

    SC APC Fiber Optic Attenuator

    Optisk fiber dämpare hane till kvinnlig typ är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade fiberdämparen möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilket fungerar genom att felriktas...Mer
  • FC APC Male till Female Attenuator

    FC APC Male till Female Attenuator

    Plug-in-typ FC APC-hane till kvinnlig dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade fiberdämparen möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilket fungerar genom felriktning...Mer
  • ST UPC Single Mode Attenuator

    ST UPC Single Mode Attenuator

    Optisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften hos en fibernätlänk. Denna metalljondopade fiberdämpare möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom felriktning snarare än att absorbera...Mer
  • FC UPC Optisk Fiber Attenuator

    FC UPC Optisk Fiber Attenuator

    Fixed buildout-dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätverkslänk. Den här metalljondopade fiberdämparen möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilket fungerar genom att felriktas i stället för att...Mer
  • SC UPC Attenuator

    SC UPC Attenuator

    Optisk fixerad dämpare är en passiv enhet som används för att reducera signalkraften i en fibernätlänk. Den här metalljondopade dämpningsmetoden möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom felriktning snarare än att absorbera...Mer
  • LC APC Fiber Optic Attenuator

    LC APC Fiber Optic Attenuator

    Optisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften hos en fibernätlänk. Arkoptics tillverkar alla typer av fiberoptiska dämpare, tillgängliga olika typer av anslutningar, inklusive SC, LC, FC, ST och MU, med dämpningsgradering från...Mer
  • MU UPC Fiber Optic Attenuator

    MU UPC Fiber Optic Attenuator

    Fiberoptisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätlänk. Denna metalljondopade fiberdämpare möjliggör högre prestanda än fiberskikt eller fiberförskjutningar, vilka fungerar genom felriktning snarare än att...Mer
  • Multimode Attenuator

    Multimode Attenuator

    Fiberoptiska fixerade dämpare kan minska amplituden för en ljussignal utan att väsentligt förändra själva vågformen. Dessa dopade dämpare av fiber typ är idealiska för Dense Wave Division Multiplexing (DWDM) och Erbium Doped Fiberförstärkare (EDFA) där...Mer
  • Bulkhead Attenuator

    Bulkhead Attenuator

    Bulkheaddämpare, även känd som adaptertyp med fast optisk dämpare, utnyttjar ett våglängdskänsligt neutralt densitetsdopat filter för att uppnå dämpning mellan två anslutningar. Den har en liknande struktur av en kvinnlig-kvinnlig standard...Mer
  • Variabel Fiber Optic Attenautor

    Variabel Fiber Optic Attenautor

    Fiberoptisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätlänk. Variabel i linje optisk dämpare, även kallad justerbar i linje optisk dämpare, används för att tillåta dynamisk styrning av optiska effektnivåer i en...Mer
Vi är kända som en av de ledande optiska fiberdämpare tillverkarna och leverantörerna i Kina för våra kvalitetsprodukter och bra service. Var god fri att köpa kvalitetsoptisk dämpare till billigt pris från vår fabrik.