Kontakta oss

Ark Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, A Bld, # 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post: shawn@arkoptics.com
E-post: ava@arkoptics.com


LC UPC Attenuator

Fiberoptisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätlänk. Arkoptics tillverkar alla typer av fixa optiska dämpare, med dämpning varierande från 0dB till 30dB i 1dB inkrementer. Dessa fixa dämpare är plug-in typ, vi kallar dem även män till kvinnliga ...

Fiberoptisk dämpare är en passiv enhet som används för att minska signalkraften i en fibernätlänk.

Arkoptics tillverkar alla typer av fast optisk dämpare, med dämpning varierande från 0dB till 30dB i 1dB inkrement.These fast dämpare är plug-in-typ, vi kallar dem även män till kvinnlig dämpare, det låter användas direkt i slutet av en fiber patchcord , som i sin tur kan infoga direkt i en optisk adapter.

Arkoptics fasta optiska dämpare kan motstå max 1W optisk ingångseffekt, har precision dämpningstolerans och stabil PDL. Renfinerad polerad på både man och hon ände för att säkerställa rent ändytor, detta är ett måste för perfekt optisk prestanda.

LC fiberoptisk dämpare använder CorActive dämpande fiber som kan säkerställa den stabila dämpningsnivån. LCD-hane till kvinnlig dämpare med distinkt dubbelstängningsutlösare gör det lättare att ansluta till patchcord och andra optiska instrumentgränssnitt. Ljuddämpare används ofta i telekommunikationssystem, test och datanätverk, CATV och CWDM DWDM-system.

Arkoptics fiberoptiska dämpare finns tillgängliga för olika typer av anslutningar, inklusive SC, LC, FC, ST och MU.We kommer att lagra LC singlemode-dämpare både UPC och APC från 1dB till 30dB för att fånga upp den snabbaste ledtiden för nätoperatörer över hela världen.

1.jpg

Funktioner

• CorActive dämpande fiber
• Dämpningsvärdet 0dB till 30 dB
• LC optisk dämpare med dubbelt spärrhus
• Max 1W optisk ingångseffekt
• Både LC UPC och LC APC-dämpare är tillgängliga
• Låg PDL- och införingsförlust
• Dämpningsnoggrannhet: 0-4dB +/- 0,5, 5-30dB +/- 10%
• TIA / EIA, IEC, Tecordia och RoHS-kompatibel
• UL94V-0 Brännbarhetsklassificering

Teknisk specifikation

Parameter

värden

Driftsbandbredd (nm)

1260-1620nm

Driftsvåglängd (nm)

SM 1310nm och 1550nm eller MM 850nm

Tillgängligt dämpningsområde

0dB till 30dB med 1dB steg

Dämpare (0dB - 4dB)

+/- 0,5

Dämpare (5dB - 30dB)

+/- 10% dämpning

Reflektion (UPC / APC)

50dB / 60dB

Polarisationsberoende förlust

≤0.2dB

Max optisk ingångseffekt

1W

Standard

LC-dämpare: IEC61754-20

efterlevnad

Telcordia GR-910-CORE

Driftstemperatur

-40 / ℃ till + 75 / ℃

Förvaringstemperatur

-40 / ℃ till + 85 / ℃

Hot Tags: LC UPC dämpare, Kina, leverantörer, tillverkare, köp, billigt
Förfrågning