Kontakta oss

Ark Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, A Bld, # 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post: shawn@arkoptics.com
E-post: ava@arkoptics.com


Fiberoptisk kabel

  • Singlemode Optical Pigtail

    Singlemode Optical Pigtail

    Fiberkabelavslutning är tillägget av anslutning till varje optisk fiber i en kabel. Fibrerna måste ha anslutningar monterade innan de kan fästas på annan utrustning. Två vanliga lösningar för fiberkabelns avslutning är pigtails och...Mer
  • Multimode Optical Pigtail

    Multimode Optical Pigtail

    Fiberkabelavslutning är tillägget av anslutning till varje optisk fiber i en kabel. Fibrerna måste ha anslutningar monterade innan de kan fästas på annan utrustning. Två vanliga lösningar för fiberkabelns avslutning är pigtails och...Mer
  • Splice Värmekrympskyddshylsa

    Splice Värmekrympskyddshylsa

    Fusion Splicing erbjuder ett förenklat och bekvämt sätt att uppnå fiberoptisk anslutning. Fusionsklädselskyddshylsan kan förbättra styrkan och miljöskyddet efter fusionsklingning. Hett krympskyddsskyddshylsa är konstruerat för att återställa miljö och...Mer
  • Singlemode Fiber Optic Patch Cord

    Singlemode Fiber Optic Patch Cord

    Fiberoptisk patch kabel är en fiberoptisk kabel avslutad i båda ändar med kontakter som gör att den snabbt och bekvämt kan anslutas till CATV, optisk strömbrytare eller annan telekommunikationsutrustning. Singlemode optisk kabel har en kärna av 8 till 10...Mer
  • Multimode Fiber Optic Patch Cord

    Multimode Fiber Optic Patch Cord

    Fiberoptisk patch kabel är en fiberoptisk kabel avslutad i båda ändar med kontakter som gör att den snabbt och bekvämt kan anslutas till CATV, optisk strömbrytare eller annan telekommunikationsutrustning. Multimode-kabeln har en kärna av antingen 50 eller...Mer
  • Mode Konditionering Patch Cable

    Mode Konditionering Patch Cable

    Modulkonditionsplattkabel (kort för MCP) krävs där Gigabit 1000Base-LX och 10GBASE-LRM-routrar och växlar installeras i befintliga multimodkabelanläggningar. Transceivermodulerna startar endast singlemode 1300nm-signaler, men det befintliga nätverket är byggt med...Mer
Vi är kända som en av de ledande fiberoptiska kabeltillverkarna och leverantörerna i Kina för våra kvalitetsprodukter och god service. Var snäll och köp kvalitets fiberoptisk kabel till billigt pris från vår fabrik.