Kontakta oss

Arken Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, en Bld, nr 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post:Shawn@arkoptics.com
E-post:Ava@arkoptics.com


LC Fiber Optic Loopback

Fiberoptisk loopback, även känd som loopback-adapter, loopback-kabel eller fiberoptisk loopback-modul, det är en optisk avstängningsplugg för utrustningstestning, självtestning, teknik, nätverksdiagnostik och mätapplikationer. Dessa enheter används typiskt för att testa överföringen ...

Fiberoptisk loopback, även känd som loopback-adapter, loopback-kabel eller fiberoptisk loopback-modul, det är en optisk avstängningsplugg för utrustningstestning, självtestning, teknik, nätverksdiagnostik och mätapplikationer. Dessa enheter används typiskt för att testa överföringen kapacitet och mottagarkänslighet för nätverksutrustning. Optisk loopback-plugga är en viktig del av felsökning i laboratorier och tillverkningsmiljöer. En hög optisk prestanda uppnås på grund av precision keramisk hylsa.

Arkoptics tillverkar olika typer av fiberoptiska loopback moduler både singlemode och multimode.Our optiska loopbacks funktion med hög hållbarhet och låg förlust prestanda.De är kompatibla med Telcordia, EIA / TIA och IEC standarder.

Funktioner:

• Anslutningstyp
• Bra optisk prestanda
• Hög hållbarhet och repeterbarhet
• Utrustar självtestning och teknik effektivt

LC optisk loopack-modul

图片 43.jpg

Teknisk specifikation

Parameter

värden

Driftsvåglängd

1310nm och 1550nm

Returförlust

UPC> 50dB / APC> 60dB

maximal kraft

1W

Driftstemperatur

-40 / ℃ till + 75 / ℃

Förvaringstemperatur

-40 / ℃ till + 85 / ℃

Standard

IEC-61.754-20

Hot Tags: LC fiberoptisk loopback, Kina, leverantörer, tillverkare, köp, billigt
Förfrågning