Kontakta oss

Arken Fiber Tech Co., Ltd
2Floor, en Bld, nr 134 Qianjing Rd, Baoan Dis., Shenzhen
Telefon: 86-755-85251801
Mobil: 86-13530240369
E-post:Shawn@arkoptics.com
E-post:Ava@arkoptics.com


MPO 12 Fiber Fanout Cable

MPO-LC-brytkabelaggregat används oftast för att minska mängden ytterligare nätverkshårdvara inom korta avstånd. Deras förmåga att omfördela flera fibrer från en enda källa till olika enheter möjliggör för en kabelmontering att eliminera nödvändigheten av dyra ...

MPO-LC-brytkabelaggregat används oftast för att minska mängden ytterligare nätverkshårdvara inom korta avstånd. Deras förmåga att omfördela flera fibrer från en enda källa till olika enheter möjliggör för en kabelmontering att eliminera nödvändigheten för dyr nätverksutrustning, vilket därför minskar kostnaden, installationstiden och komplexiteten i fibernät.


Arkoptics erbjuder en omfattande serie MPO multifiber-anslutningsprodukter med hög densitet, inklusive MPO-kabeldragare, MPO-brytning / utblåsning, MPO-pigment och anslutningskabel. MPO-anslutningar med låga förlustnivåer ger den prestanda och tillförlitlighet som behövs i dagens krävande bredbands- och datanätverk. Multimode LaserWave® MPO-hoppare och fan-outs är utformade för att stödja applikationer med hög hastighet, kort räckvidd, datacenter.


Arkoptics ger MPO / MTP-brytningsenheter tillgängliga med 8, 12, 24 och 48 fiber, MPO / MTP-fanout med ST, FC, SC, LC, MU, MTRJ, E2000, Enkelläge och multiläge.


MPO Breakout Cable Kvinna till 6x LC UPC Duplex 12 Fibrer OM4, Typ A, Elite, idealisk för 40G till 10G överföringshastigheter i datatäthet med hög densitet


10G SR MPO-12xLC Fiber Fanout Kabelpolaritet A

图片 16.jpg


10G-SR MTP ™ / MPO - LC Fan-out

Polaritet En MPO-LC 12 Pin 12 Fiber till 12x LC Mini 3.0 Fan-out

Anslutning sluta en MPO

Connector End B LC Fan-Out

En färg

En lane

En position

B Position

B Lane

B Färg

Blå

Tx 1

1

1

Rx 1

Blå

Orange

Rx 1

2

2

Tx 1

Orange

Grön

Tx 2

3

3

Rx 2

Grön

Brun

Rx 2

4

4

Tx 2

Brun

Grå

Tx 3

5

5

Rx 3

Grå

Vit

Rx 3

6

6

Tx 3

Vit

Röd

Tx 4

7

7

Rx 4

Röd

Svart

Rx 4

8

8

Tx 4

Svart

Gul

Tx 5

9

9

Rx 5

Gul

Lila

Rx 5

10

10

Tx 5

Lila

Rosa

Tx 6

11

11

Rx 6

Rosa

Aqua

Rx 6

12

12

Tx 6

Aqua


10G SR MPO-12xLC Fiber Fanout Kabelpolaritet B

图片 17.jpg


10G-SR MTP ™ / MPO - LC Fan-out

Polaritet B MPO-LC 12 Pin 12 Fiber till 12x LC Mini 3.0 Fan-out

Anslutning sluta en MPO

Connector End B LC Fan-Out

En färg

En lane

En position

B Position

B Lane

B Färg

Blå

Tx 1

1

12

Rx 1

Blå

Orange

Rx 1

2

11

Tx 1

Orange

Grön

Tx 2

3

10

Rx 2

Grön

Brun

Rx 2

4

9

Tx 2

Brun

Grå

Tx 3

5

8

Rx 3

Grå

Vit

Rx 3

6

7

Tx 3

Vit

Röd

Tx 4

7

6

Rx 4

Röd

Svart

Rx 4

8

5

Tx 4

Svart

Gul

Tx 5

9

4

Rx 5

Gul

Lila

Rx 5

10

3

Tx 5

Lila

Rosa

Tx 6

11

2

Rx 6

Rosa

Aqua

Rx 6

12

1

Tx 6

Aqua


10G SR MPO-12xLC Fiber Fanout Kabelpolaritet C

图片 18.jpg

10G-SR MTP ™ / MPO - LC Fan-out

Polaritet C MPO-LC 12 Pin 12 Fiber till 12x LC Mini 3.0 Fan-out

Anslutning sluta en MPO

Connector End B LC Fan-Out

En färg

En lane

En position

B Position

B Lane

B Färg

Blå

Tx 1

1

2

Rx 1

Blå

Orange

Rx 1

2

1

Tx 1

Orange

Grön

Tx 2

3

4

Rx 2

Grön

Brun

Rx 2

4

3

Tx 2

Brun

Grå

Tx 3

5

6

Rx 3

Grå

Vit

Rx 3

6

5

Tx 3

Vit

Röd

Tx 4

7

8

Rx 4

Röd

Svart

Rx 4

8

7

Tx 4

Svart

Gul

Tx 5

9

10

Rx 5

Gul

Lila

Rx 5

10

9

Tx 5

Lila

Rosa

Tx 6

11

12

Rx 6

Rosa

Aqua

Rx 6

12

11

Tx 6

Aqua

Funktioner

• Polaritet A, B eller C
• Klar utrustade MPO / MTP-kontakter med teknisk draghållfasthet och fjädrande design för 400N och 100N / CM
• Särskilt test för alla portarna på stamkabeln
• Lätt uppdaterad till nästa generation för 40G och 100G
• 8Fiber, 12Fiber och 24Fiber-kärnor, OM1, OM2, OM3, OM4, OM5 och OS2-kabel, längd i meter
• Fanout med ST, FC, SC, LC, MU, MTRJ, E2000,
• Ytterbeläggningar kan vara OFNR, OFNP och LSZH, etc
• OFNR kan passera genom UL-1666 flammande test
• OFNP kan komma igenom UL-910 flammande test
• LSZH uppfyller standarden IEC60332-1 och IEC60332-3

Optisk prestanda

Våglängd: 1250-1650nm

Våglängd: 850 nm, 1300 nm

Singlemode 1310 / 1550nm

Multimode 850 / 1300nm

MPO IL: <0,35 db,="" typ=""> LC IL <>

Insertionsförlust: <0.35db, typ=""> LC IL <>

Dämpning: ≤0,32dB/km@1310nm, ≤0,18dB/km@1550nm

Dämpning: ≤2,3dB/km@85nm, ≤0,6dB/km@1300nm

Returförlust:> 55dB

Returförlust:> 20dB

Hållbarhet (500 matningar): △ IL <0,3>

Hållbarhet (500 matningar): △ IL <0,2>

Endface: 8 ° APC

Endface: 0 ° PC

Driftstemperatur: -10 till + 60 ° C

Driftstemperatur: -10 till + 60 ° C

Förvaringstemperatur: -40 till + 70 ° C

Förvaringstemperatur: -40 till + 70 ° C

Axialspänning: 100N

Axialspänning: 100N

Hot Tags: MPO 12 fiber fanout kabel, Kina, leverantörer, tillverkare, köp, billigt
Förfrågning